Strefa rodzica

Jak zacząć

W celu zapisania dziecka na listę oczekujących na przyjęcie do żłobka należy wypełnić Kartę Zapisu i złożyć w kancelarii żłobka – osobiście lub mailowo.

Pobierz kartę zapisu

Co dwa miesiące mailowo należy potwierdzać chęć zapisu dziecka do żłobka.

Dzieci przyjmowane są do żłobka przez cały rok w miarę istnienia wolnych miejsc w danej grupie wiekowej. Główna rekrutacja odbywa się w okresie wiosenno-letnim aby od września rozpocząć nowy rok żłobkowy.

Okres wakacyjny to czas dla rodziców aby przygotować swoje dziecko i siebie do nowej przygody. Więcej poniżej w sekcji Akcja adaptacja.

Przed podpisaniem umowy o korzystanie ze żłobka rodzice zobowiązani są przedstawić książeczkę szczepień, ew. zaświadczenie o zwolnieniu ze szczepień ze względów zdrowotnych oraz zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwskazań do zapisu dziecka do żłobka.

Bardzo ważnym aspektem jest zdrowie wszystkich podopiecznych przebywających w placówce więc do żłobka przyjmowane są tylko dzieci zdrowe tzn. bez żadnych objawów choroby lub przeziębienia jak katar, kaszel, wysypka, biegunka, podniesiona temperatura i inne. Opiekunki codziennie weryfikują stan przyjmowanych dzieci.

Grupa bawiących się dzieci

Akcja adaptacja

Po pierwsze – powoli….

  1. Zacznijcie ok dwa miesiące przed rozpoczęciem przygody ze żłobkiem.
  2. Spacerujcie niedaleko opowiadając o tym, że tutaj niedługo będzie dziecko codziennie przychodzić by spędzić czas na zabawie i nauce.
  3. Postarajcie się dostosować plan dnia do takiego jaki funkcjonuje w placówce, podobne pory posiłków i drzemki.
  4. Rozmawiajcie zawsze pozytywnie o nowej sytuacji jaka za chwilę nastąpi.

Zaczynamy….

  1. W trakcie pierwszych dni dziecko zostaje w placówce na krótko – godzinka, potem wydłużajcie czas stopniowo o 30 minut.
  2. Po dłuższych nieobecnościach również może to być konieczne.
  3. Nie śpieszcie się i nie denerwujcie – dziecko czuje Wasz stres.
  4. Rano, podczas rozstania z dzieckiem w szatni, miło ale stanowczo upewnijcie dziecko że wrócicie (po obiedzie, po drzemce….)
  5. Dziecko w żłobku będzie stymulowane z wielu stron – nowe twarze, nowe otoczenie – po dniu pełnym wrażeń może być zmęczone, stęsknione, płaczliwe – to czas żeby poświęcić mu całą uwagę, utulić, pobawić się, porozmawiać – po czasie adaptacji będzie przechodziło płynnie ze środowiska żłobkowego do domowego.
  6. Każde dziecko jest inne i czas adaptacji będzie różny. Trzeba być cierpliwym. Ciocie na bieżąco doradzą jakie podjąć kolejne kroki.

 

Dziecko z zabawką samolotu